کدام پنجره دوجداره بهتر است

کدام پنجره دو جداره بهتر است؟ | قیمت پنجره دو جداره | بهترین پنجره دو جداره | مبنا پنجره (علیزاده)

برای سفارش پنجره ی دو جداره ابتدا باید انوع پنجره دو جداره را بشناسید، سپس با توجه به ساختمان و بودجه پنجره مناسب ساختمان خود را سفارش دهید.

ما در این مقاله قصد داریم انواع پنجره دوجداره را به شما معرفی کنیم و سپس آنها را از نظر جنس و قیمت مقایسه کنیم تا به این سوال که کدام پنجره دو جداره بهتر است پاسخ دهیم.

مارک های مختلفی از پروفیل ها وجود دارد، که فاکتور اصلی تعیین قیمت پنجره دو جداره جنس پروفیل است. در هنگام خرید پنجره دقت داشته باشید که پروفیل مورد  نظر داری گواهینامه RLA آلمان باشد.


پنجره دو جداره چیست؟


انواع پنجره دو جداره از نظر برند

  • وین تک
  • هافمن
  • ویستا بست
  • ایده عال

برند های مختلفی از پنجره های upvc وجود دارند ولی این ۴ برند بیشترین تقاضا را دارند که در ادامه به بررسی بیشتر این برند ها میپردازیم.

علت تفاوت قیمت پنجره ها چیست؟

قیمت پنجره ها بر اساس نوع باز شو و تعداد باز ها و حالت باز شدنشان متغیر است. هر چه تعداد بازشو ها بیشتر باشد و نوع باز شدن پنجره پیچیدگی بیشتری داشته باشد قیمت پنجره بالاتر می رود.

نوع و کیفیت محصولات مصرفی پروفیل و سایر محصولات مانند یراق آلات، لولا و گالوانیزه داخلی در کیفیت پنجره های upvc تاثیر گذار هستند.

شیوه تولید پنجره نیز روی قیمت تاثیر گذار است، مثلا پنجره هایی که به صورت مکانیزه تولید می شوند هزینه کمتری نسبت به پنجره هایی که به صورت دستی و غیر مکانیزه تولید می شوند دارد.

بهترین مدل قاب

  • پنجره تک لنگه: برای اتاق های کوچک، نورگیر یا حمام مناسب است.
  • پنجره دو لنگه: برای اتاق هایی که بالای سه متر طول دارند مناسب است.
  • پنجره سه لنگه: برای محیط های عریضتر مناسب است.

پنجره دوجداره تک لنگه کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

انواع مدلهای بازشو

ریلی

با توجه به ساختار upvc این پنجره مناسب ابعاد بزرگ نمی باشد و از عرض سه متر و ارتفاع ۲٫۲۰ نباید بزرگتر باشد. این نوع به علت سهولت در باز و بسته شدن و نگرفتن فضا در هنگام باز شدن، پنجره مناسبی برای استفاده می باشد.

 تک بازشو

این مدل پنجره توسط لولا باز و بسته می شود که حول محور زاویه ۹۰ درجه باز و بسته می شود، این مدل برای مکان هایی مورد استفاده قرار میگیرد که هیچ گونه مزاحمتی مانند پرده و وسایل منزل مقابل آن قرارا نگیرد.

بالا باز شو

مکانیزم حرکت این نوع پنجره به این صورت است که از بالا به سمت پایین با زاویه مشخص باز می شود، این مدل نیز مانند مدل تک باز شو ارزان و مقرون به صرفه بوده و برای مکان هایی که احتیاج به تهویه طولانی ندارند مناسب است.

دو حالت بازشو

این مدل در دو جهت باز و بسته می شود که یک جهت آن در راستی محور افقی بوده و جهت حرکتی دیگر آن به صورت زاویه دار از سمت بالا می باشد.


در و پنجره upvc چه ویژگی دارد و چراباید از آن استفاده کرد؟


پانوشت:کدام پنجره دو جداره بهتر است؟, پنجره دو جداره ارزان,انواع پنجره دو جداره , پنجره دو جداره هافمن

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =