گالوانیزه

گالوانیزه و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید

گالوانیزه یکی از مهمترین اجزای در و پنجره دوجداره محسوب شده و باعث استحکام و طول عمر آن ها میشود. گالوانیزه مقاومت پنجره را در برابر عوامل بیرونی نظیر ضربه، افتادگی و… افزایش میدهد.
در صورت تمایل میتوانید مقاومت در و پنجره های شرکت مبنا را از نزدیک مشاهده کرده و مشاوره حضوری دریافت کنید.

گالوانیزه در ساخت در و پنجره دوجداره چه کاربردی دارد؟

طبق آنچه در بالا اشاره شد در مقاومت در و پنجره ها نقش اساسی دارد. اگر گالوانیزه در تولید در و پنجره به کار نرود باعث ایجاد مشکلاتی نظیر شکستگی، افتادگی و تغییر شکل را همراه خواهد داشت.پروفیل‌های پنجره‌های دوجداره با یکدیگر متفاوت بوده و به همین علت محل قرار‌گیری گالوانیزه در آنها متفاوت می‌باشد. داخل پروفیل در قسمت مرکزی حفره‌ای وجود داشته که محل قرار‌گیری گالوانیزه می‌باشد.
تمامی قطعات و اجزای تشکیل دهنده درب و پنجره‌های دوجداره upvc به گالوانیزه پیچ و محکم میشود در نتیجه اگر گالوانیزه داخل پروفیل وجود نداشته باشد یا گالوانیزه به کار رفته در پروفیل از کیفیت پایینی برخوردار باشد، ضمن افتدگی، شکستگی یا تغییر فرم بقیه اجزا نظیر لولا، کانکتور و … که به گالوانیزه پیچ می‌شوند و در نهایت محل اتصال مولیون نیز دچار مشکل می‌شود. به همین علت است که می‌گوییم گالوانیزه یکی از اصلی‌ترین اجزا و به طور کلی اسکلت پنجره‌ها محسوب می‌شود.

در تولید در و پنجره upvc چه استانداردی را باید رعایت کرد؟

قبل از اینکه بخواهیم به استاندارد‌ها بپردازیم باید به این موضوع اشاره کنیم، ضخامت محل قرار‌گیری گالوانیزه در هر برند متفاوت است به عنوان مثال در پروفیل‌های upvc وینتک محل قرار‌گیری گالوانیزه به شکلی تعبیه شده که گالوانیزه تقویت شده با ضخامت ۱٫۲۵ میلیمتر در آن جای بگیرد در برند‌های دیگر نظیر هافمن و ویستا بست نیز ضخامت متفاوت می‌باشد.
و اما استاندارد‌های مربوط به گالوانیزه، بدیهی است ضخامت کم موجب استحکام پایین و اسکلت بندی عیف در مقابل فشار‌های خارجی خواهد شد از این رو برای داشتن کیفیت بالاتر و استحکام بیشتر از ضخامت معین و یکپارچه استفاده می‌شود تا درصورت پیچ شدن اجزای پنجره مانند دستگیره، لولا و …. در فواصل ۳۰ سانتی متر از استقامت بالایی برخوردار باشد و ضمن حفظ استحکام کلی پروفیل، اجزا را به خوبی نگه داشته و فشار‌های وارده را به خوبی تحمل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =